Tablica inspiracji ślubnych


Tablica inspiracji ślubnych, którą zrobiłam na warsztatach

Tablica inspiracji ślubnych – co to takiego?

Tablica inspiracji ślubnych inaczej moodboard to nic innego jak miejsce w którym zbieramy wszystkie informacje niezbędne do stworzenia spójnego wizualnie i koncepcyjnie ślubu. 

Może przyjmować różne formy, Od tablicy powieszonej na ścianie np nad biurkiem, do której są poprzypinane karteczki. Dla bardziej odważnych może to także być ściana bez tablicy :). Może to być notes w którym zapisujemy informacje, wklejamy zdjęcia, wstążki itd. Może to też być folder w komputerze, albo tablica na pintereście lub zszywce, 

Jak wykonać tablicę inspiracji

Wykonanie tradycyjnej tablicy inspiracji którą będzie można powiesić w dowolnym miejscu nie jest wcale takie trudne. Warto postarać się aby tablica ta nie była miejscem gdzie chaotycznie przypinane są kolejne informacje, tylko była miłą dla oka formą ekspresji :). 
Znalazłam kilka świetnych tutoriali, gdzie dziewczyny krok po kroku pokazują tablice wykonane różnymi technikami. 

 1. Tablica inspiracji z siatki ogrodniczej.
  Na blogu onelittlesmile.pl znajduje się instrukcja wykonania mini tablicy inspiracji z ramki i siatki ogrodniczej. Wyszło świetnie i chyba sama muszę pomyśleć o takiej tablicy dla siebie.
  LINK do wpisu o mini tablicy inspiracji z siatki ogrodniczej 
  Na tym blogu znalazłam także podobny wpis dotyczący stanowiska pracy ale jest podpunkt dotyczący większej siatki, która pełni role pełnowymiarowej tablicy nad biurko.
  LINK do wpisu o kącie do pracy
  Świetny opis podobnej tablicy inspiracji znalazłam na blogu archistacja.pl. Bardzo dokładny opis wykonania plus skrupulatne wyliczenia kosztowe cechują ten wpis. Dodatkowo piękne zdjęcia tablicy inspiracji. Ja się w niej zakochałam!
  LINK do wpisu o tablicy inspiracji z siatki
 2. Materiałowa tablica inspiracji
  Znalazłam dwie ciekawe tablice diy wykonane ze starego podobrazia i materiału. Taka tablica może pięknie wpasować się w każde wnętrze i być oryginalną ozdobą wnętrza, 
  Pierwsza instrukcja znajduje się na blogu wydekoruj.pl. Jestem zauroczona tą tablicą. Piękne kolory, idealnie dopasowane dodatki. 
  LINK do wpisu o materiałowej tablicy inspiracji
  Druga instrukcja jest bardzo podobna. Pani inspirowała się tablicą z wydekoruj,pl Ale myślę, że także warto zerknąć i obejrzeć inne wykonanie materiałowej tablicy.
  LINK do drugiego wpisu o materiałowej tablicy z bloga kasmatka.pl
 3. Tablica inspiracji w ozdobnej ramce
  Przeglądając blogi trafiłam jeszcze na blog kolekcjonerka.pl. Tu autorka prezentuje pięknie wykonaną tablicę w ozdobnej ramce. 
  LINK do tablicy inspiracji w ozdobnej ramce
 4. Korkowa tablica inspiracji
  Korkowa tablica inspiracji wcale nie musi być nudna. Autorka bloga lostintimepl.blogspot.com wspaniale to udowodniła wpisem na swoim blogu. Wiele ciekawych zdjęć, pomysłów a także graficzna instrukcja wykonania takiej tablicy krok po kroku. Warto tu zajrzeć 🙂
  LINK do korkowej tablicy inspiracji

Od czego zacząć?

Od czego zacząć uzupełnianie ślubnej tablicy inspiracji? Wydaje mi się, że na samym początku warto zastanowić się nad kolorem/kolorami przewodnimi ślubu. Jest to bardzo ważny element planowania. 

Bardzo ładne tablice inspiracji znalazłam na stronie ślubnezakupy.pl. Portal przygotował bardzo wiele zestawień kolorystycznych, myślę że każdy znajdzie tu coś dla siebie.  Dodatkowo obok każdej tablicy są linki do pasujących produktów w sklepie, Ale gdyby to nie wystarczyło przygotowałam też tablicę inspiracji na pintereście. Zapraszam 🙂

Aby nie powstał chaos najlepiej już na samym początku rozplanować jakie typy czy rodzaje treści chcemy zamieścić. W tym miejscu trzeba się zastanowić nad istotnymi elementami ślubu. Przykładowo gdybym ja chciała teraz stworzyć swoją tablicę inspiracji ślubnych zrobiłabym to tak.

Tablica inspiracji ślubnych w kilku krokach

 1. Wybór kolorów przewodnich. Znalazłam pierwsze zdjęcie które może być podstawą kolejnych inspiracji
  http://blovedblog.com/weddings/trose-quartz-wedding-inspiration/
 2. Podział przygotowań na działy i kategorie np.
  – wystrój kościoła
  – wystrój sali
  – stroje
  – kwiaty
  – papeteria ślubna 
  – tort + słodki stół + inne dodatki związane z jedzeniem
  – wystrój stołów
  – pojazd do ślubu
 3. Wybór odpowiednich zdjęć do odpowiednik kategorii. Na pintereście najlepiej jest stworzyć osobne tablice. W momencie zamawiania papeterii ślubnej można udostępnić linka ze swoimi oczekiwaniami co do wyglądu papeterii ślubnej osobie która będzie zajmowała się ich projektowaniem. A jeżeli decydujesz się na tradycyjną tablicę jest to czas wycinania zdjęć z gazet, drukowania z internetu i robienia swoich zdjęć np na pokazach czy targach. 
 4. Na koniec warto dodać kilka ozdobników. Np piękna pocztówka z miejscem docelowym podroży poślubnej, lub błyskotki które będą oddawały styl biżuterii ślubnej. 

Na koniec przygotowałam grafikę w formacie A6, którą możesz wydrukować i wpiąć na swoją tablicę inspiracji ślubnych. 

 

A tak wyglądała moja tablica inspiracji ślubnych którą przygotowałam na warsztatach organizowanych przez School of the Wedding Art  podczas Warsaw Wedding Show. Relację z Warshaw Wedding Show możecie zobaczyć TU

 

Pokażcie swoje tablice inspiracji, nie tylko ślubnych!

 • Piękne! Szkoda, że nie planuję ślubu 😉 Bardzo lubię takie projekty, dlatego robię co roku Mapę Marzeń z planami, marzeniami, celami i działaniami.

  • Karolina, mapa marzeń i celów jest także bardzo ważna. Jest to naprawdę dobry sposób na bardziej świadome, przemyślane i co najważniejsze realniejsze spełnienie stawianych przed sobą wyzwań. Dobrze przemyślane cele życiowe i zaplanowane działania to już połowa drogi do sukcesu! 🙂